https://piekneoczy.pila.pl/
moje piękne oczy!

Okulary do komputera

Stwierdzono niską szkodliwość dla zdrowia emitowanych przez monitor promieni – rentgenowskich, podczerwonych, niskoczęstotliwościowych, ultrafioletowych.

Jednak w czasie pracy przy monitorze, często codziennej oraz wielogodzinnej, oko człowieka przez wiele godzin akomoduje na taką samą odległość i mięśnie gałki ocznej (tak samo jak inne mięśnie ciała człowieka) w warunkach tak statecznej pracy, tracą swoją elastyczność, a co za tym idzie i sprawność . Z biegiem czasu człowiek więc stwierdza pogorszenie wzroku. Nie jest ono jednak skutkiem zmian anatomicznych oka, tzn. zmian krzywizny oka, wydłużenia lub skrócenia gałki ocznej, ale wynika z upośledzenia sprawności mięśni oczu.

Ludzie noszący okulary korekcyjne mogą odczuwać większy dyskomfort w pracy przy komputerze. Jedną z głównych przyczyn dyskomfortu jest wada wzroku, którą lekarz okulista określa dla dwóch odległości do dali (...) i do bliży (30 – 40 cm). Niestety ani w pierwszym, ani w drugim przypadku nie odzwierciedla to warunków pracy przy komputerze, gdyż odległość oka od monitora wynosi od 50 – 80 cm. Kolejne utrudnienie w pracy z komputerem to zwiększona ilość refleksów i odbić światła jaka powstaje na powierzchni soczewek, a także nie ergonomiczna pozycja głowy co powoduje bóle karku i głowy.
Ponadto mruganie staje się rzadsze a oko suche i podrażnione.
Dlatego należy bezwzględnie przestrzegać następujących zasad:

  1. Sprawdzić u specjalisty ostrość widzenia na odpowiednią odległość (wg warunków jakie mamy w pracy).
  2. Jeśli potrzebujemy okularów korekcyjnych do pracy przy komputerze to muszą one koniecznie posiadać powłoki antyrefleksyjne likwidujące szkodliwe i męczące odbicia światła.
  3. Wskazane są przerwy dla zmniejszenia napięcia mięśni ocznych, np. co godzinę spoglądanie w dal przez okno.

W źle dobranych okularach, Twoje oczy męczą się i pogarszają Twoją wadę wzroku.


SPECJALNE SOCZEWKI DO PRACY PRZY KOMPUTERZE ZAPEWNIAJĄ DOSKONALE OSTRE WIDZENIE MONITORA, KLAWIATURY JAK I PRZEDMIOTÓW W NAJBLIŻSZYM OTOCZENIU, ZAPEWNIAJĄC PRZY TYM ERGONOMICZNĄ POSTAWĘ I NATURALNE USTAWIENIE GŁOWY.

Koniec z dostosowywaniem ustawienia głowy, żeby wreszcie złapać odpowiedni kąt patrzenia!!!

Badanie SOCT już w naszym salonie!

1.2.2020
Już teraz zapraszamy wszystkich z Państwa chcących przeprowadzić poszerzoną diagnostykę narządu wzroku wykonywaną za pomocą nowoczesnego urządzenia 3D SOCT Maestro marki Topcon. Badanie OCT, czyli tomografia siatkówki, jest wyjątkowo precyzyjnym badaniem oka. Pozwala szybciej wykryć najpoważniejsze choroby oczu. Ta metoda badania jest  (...)

SOCZEWKI ULTRAFLEX - SKLEP

Nasz zakład poleca soczewki z rodziny UltraFlex™ firmy CooperVision wykonane z unikalnego materiału.
Zapraszamy do sklepu.

TOMOGRAFIA SIATKÓWKI

Badanie OCT u nas w Salonie!

MODA OKULAROWA

Najnowsze trendy modowe, najnowocześniejsze materiały i najwyższa jakość. Zapoznaj się z naszą ofertą najlepszych opraw.

SOCZEWKI
KONTAKTOWE

Okulary to nie jedyna możliwość korekcji widzenia. Zarejestruj się na badanie i zyskaj nową jakość widzenia!
Zakład Optyczny W. i A. Zabel s.c.
pl. Zwycięstwa 11
64-920 Piła

tel. 67 215 52 89
salon@piekneoczy.pila.pl

Zapraszamy:
poniedziałek - piątek 10:00 - 18:00
sobota 10:00 - 14:00