strona główna
Moje piękne oczy
  

SZUKAJ:

1. Czy noszenie soczewek kontaktowych jest bolesne?

Nie! Technologia soczewek kontaktowych posunęła się znacznie do przodu w ostatnich latach i już po kilku sekundach po założeniu są one praktycznie nieodczuwalne dla oka.

 

 

 

2. Czy soczewki kontaktowe mogą wypaść z oka?

Nie! Nowoczesne soczewki kontaktowe silnie przylegają do gałki ocznej i nie ma zagrożenia by wypadły.

 

 

 

3. Jak założyć i zdjąć soczewki kontaktowe?

Nasz specjalista z dziedziny doboru soczewek kontaktowych dopasuje je dla Ciebie, również zapoznając cię z procedurami zakładania, zdejmowania i ich pielęgnacji.

 

 

 

4. Czy dostanę infekcji?

Przy noszeniu soczewek kontaktowych istnieje ryzyko infekcji oczu, jednakże przestrzeganie zasad higieny (z którymi zapozna Państwa nasz specjalista) powoduje iż soczewki kontaktowe stają się zupełnie bezpieczne dla oka.

 

 

 

5. Czy ciężko jest dbać o pielęgnację soczewek?

Nie!W naszym salonie dostępna jest szeroka gama środków do czyszczenia i dezynfekowania soczewek, które są proste w użyciu.

 

 

 

6. Czy mogę spać w moich soczewkach kontaktowych?

Do nie dawna odpowiedź brzmiałaby – nie! Jednak już dziś dostępne są na rynku całodobowe soczewki kontaktowe, których nie ściąga się przed snem i można je nosić przez cały miesiąc non stop.

 

 

 

7. Czy mogę pływać w soczewkach kontaktowych?

Tak i nie! Jakikolwiek dostęp wody do soczewek kontaktowych powoduje zagrożenie dla oka i ryzyko zakażenia oraz ingerencji chemikaliów zawartych w wodzie w środowisko naszego oka, co może okazać się niebezpieczne dla zdrowia oka. Ta zasada dotyczy jednak soczewek o dwutygodniowych, miesięcznych i o dłuższych okresach noszenia. Soczewki jednodniowe są w tym wypadku wyjątkiem i pływanie jest w nich możliwe.

 

 

 

8. Czy mogę nosić soczewki kontaktowe mając astygmatyzm?

Tak! Są dostępne szkła kontaktowe tzw. “toryczne”, o których dowiesz się więcej od naszego specjalisty. Zapraszamy!

 

 

 

9. Posiadam okulary progresywne, czy mogę nosić soczewki kontaktowe?

Tak! Nowoczesne technologie optyczne pozwalają nam zaproponować Państwu progresywne soczewki kontaktowe, które umożliwiają jednoczesne patrzenie w dal i w bliż.

 

 

 

10. Czy ważne są częste badania kontrolne?

Regularne badania kontrolne są istotne dla zapewnienia zdrowia Państwa oczu oraz wygodnego noszenia soczewek kontaktowych.