strona główna
Moje piękne oczy
  

SZUKAJ:

Prawie każdy słyszał o zagrożeniu jakim jest nadmiar światła słonecznego. Oko posiada  mechanizmy obronne zabezpieczające  przed nadmiarem światła: zwężanie źrenic oraz opuszczanie powiek, jednak te mechanizmy nie działają na ultrafiolet.  Jeśli niebo jest lekko zachmurzone albo przebywamy w cieniu wówczas mrużenie oczu występuje w mniejszym stopniu i właśnie wtedy do oczu dociera większa dawka promieniowania niż podczas pięknej pogody.

Okulary przeciwsłoneczne mają chronić oczy przed nadmiarem światła oraz przed szkodliwym ultrafioletowym promieniowaniem słonecznym.

Słońce jest nam niezbędne do życia ale jak wiemy odpowiada też za przedwczesne starzenie się skóry, rozwój raka skóry, zaćmę oraz zmiany zwyrodnieniowe w części plamkowej siatkówki. Szkodliwe promieniowanie UV zmienia właściwości fizyczne i chemiczne tkanek, odpowiada za reakcje fotochemiczne.


Zapalenie rogówki jest pierwszym ostrym objawem ekspozycji na UV (przejawia się ona ostrym bólem i osłabieniem widzenia z powodu uszkodzenia zewnętrznej warstwy rogówki.) Skrzydlik jest bez wątpienia wynikiem przedłużonego działania promieniowania UV. Najważniejszą przyczyną ślepoty na świecie jest zaćma, która często jest związana z oddziaływaniem promieniowania UV w trakcie wielu lat życia. Sugeruje się , że zwyrodnienie plamki żółtej, związane z wiekiem, pozostaje w związku z ekspozycją na światło.

Dlatego niezbędne jest korzystanie z okularów z filtrami.
Okulary takie powinniśmy nabywać tylko w odpowiednich zakładach optycznych, gdzie oprócz gwarancji na produkt otrzymamy również pomoc w odpowiednim dopasowaniu. Bardzo istotny jest serwis.

Na pewno najgorsze co może zrobić klient to zakup „pseudookularów” przeciwsłonecznych, gdzie zamiast odpowiedniego materiału optycznego znajduje się zwykły barwiony kawałek plastiku. Takie okulary mogą wręcz szkodzić zdrowiu, wiele osób które próbowały je nosić  uskarża się na ból głowy, niewyraźny i zniekształcony obraz, nudności  - są po prostu niebezpieczne.

 

Dzięki osiągnięciom nowoczesnych technologii optycznych jest możliwe wykonanie przeciwsłonecznych okularów korekcyjnych. Dzięki temu osoby korzystające z korekcji wzroku w postaci klasycznych okularów korekcyjnych, będą mogły cieszyć się świetnym, ostrym i komfortowym widzeniem w oprawie przeciwsłonecznej. Oprawy takie, ze względu na ich większy rozmiar i dużą wypukłość, wymagają zaawansowanych, wysoko gatunkowych soczewek korekcyjnych. W naszym salonie takie szkła są w ciągłej ofercie a dzięki ścisłej współpracy z najlepszymi producentami soczewek okularowych jesteśmy w stanie zaspokoić prawie każdego klienta szukającego dobrego jakościowo produktu w postaci korekcyjnych okularów przeciwsłonecznych.

 

 

 

Uwaga rodzice!!
Od najmłodszych lat powinniśmy chronić swoje oczy, przed pierwszym rokiem życia do siatkówki dociera 90 % promieniowania UV A i ponad 50% promieniowania UV B.
Nie kupujcie dzieciom i młodzieży przeciwsłonecznych okularów ze stojaczków na ulicy lub w hipermarketach - noszą one oznaki ładnych i modnych okularów przeciwsłonecznych, jednak nie posiadają żadnych bezpiecznych parametrów optycznych mogą służyć jedynie jako zabawka, opaska we włosach itp.