strona główna
Moje piękne oczy
  

SZUKAJ:

Jeżeli jesteś kierowcą, bardzo ważne jest aby kontrolować swój wzrok przynajmniej raz na dwa lata.
Wielu kierowców nie bada swojego wzroku regularnie. Jeżeli potrzebujesz okularów lub soczewek kontaktowych do jazdy autem z przyjemnością doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Skuteczne okulary do prowadzenia pojazdów powinny posiadać powłokę antyrefleksyjną zmniejszającą ilość odblasków oślepiających świateł nadjeżdżających z przeciwka aut.

Dyskomfort odczuwamy szczególnie podczas jazdy nocą. Twoje bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od jakości Twojego widzenia.

Najbardziej komfortowe okulary przeciwsłoneczne dla kierowców powinny posiadać filtr polaryzacyjny dodatkowo niwelujący odbicia od śliskich powierzchni. Polaryzacja to proces porządkowania promieni świetlnych w jednym, w okularach konkretnie pionowym kierunku, przez co znikają wszelkie odbicia od powierzchni poziomych. Dzięki temu soczewka posiadająca własności polaryzacyjne, likwiduje efekt ”mokrej drogi”, pojawiające się na metalowych elementach olśnienia mogące powodować oślepienie. Polaryzacja – podnosi kontrast, wyostrza obraz jednocześnie eliminując odbicia świetlne.

 

W Salonie Optycznym Piękne Oczy w Pile potrzeby każdego klienta są spełniane indywidualnie poprzez profesjonalny dobór szkieł okularowych, soczewek kontaktowych i opraw. Specjalistyczne badania wzroku w gabinecie optometrystycznym cieszą się wieloletnim uznaniem naszych stałych klientów.