strona główna
Moje piękne oczy
  

SZUKAJ:

 

Już dziś zapraszamy państwa do skorzystania z usług gabinetu optometrycznej terapii widzenia.

 

Czym jest terapia widzenia?

Terapia widzenia to nowatorskie podejście do korygowania niektórych wad widzenia oraz trenowania samego narządu wzroku. Są to ćwiczenia usprawniające narząd wzroku oraz mózg pacjenta. Dzięki specjalnemu zestawowi ćwiczeń, poprzedzonych specjalistycznym i wnikliwym badaniem optometrycznym, pod opieką specjalisty można korygować wady zeza czy widzenia obuocznego. 

 

Cały proces terapii widzenia rozpoczyna się od badania w gabinecie optometrycznym, gdzie specjalista optometrysta określa typ zaburzenia, jego zaawansowanie oraz rokowania co do skuteczności terapii. Następnie dobierany jest specjalistyczny zestaw ćwiczeń dostosowany do wymagań pacjenta. Ćwiczenia te mogą być przeprowadzane pod okiem terapeuty w naszym gabinecie lub też (jeżeli jest to możliwe) samodzielnie w domowym zaciszu.

 

Kto może skorzystać?

Wszyscy! Terapia widzenia jest dedykowana dla osób w każdym wieku, jednakże najlepsze rokowania mają zazwyczaj osoby młode a szczególnie dzieci, jako że ich układ wzrokowy i neuronalny najłatwiej poddaje się zabiegom terapeutycznym.

 

Ile trwa terapia widzenia?  

Jako, że terpia widzenia jest dobierana indywidualnie do określonego przypadku może ona trwać od kilku tygodnii do nawet i kilku lat. 

 

Dla kogo szczególnie jest dedykowana?

Terapia widzenia jest dedykowana w szczególności dla osób:

 

 

Optometryczna terapia widzenia usprawnia narząd wzroku, wzmacnia mięśnie poruszające gałką oczną, wpływając na prawidłowe ustawienie oczu podczas patrzenia na obiekty znajdujące się w różnych odległościach (prawidłowa konwergencja podczas pracy np. w bliży) czy korygowanie wad zeza lub też odpowiednie przygotowanie narządu wzroku do interwencji chirurgicznej, jeżeli wada zeza nie jest możliwa do wyleczenia drogą terapeutyczną. Wzmacnia akomodację niwelując problemy z ostrością widzenia podczas przerzucania wzroku na różne obiekty znajdujące się w różnych odległościach (np. książka i ekran monitora komputerowego). Pozwala usprawnić widzenie przestrzenne i postrzeganie głębi dzięki komfortowemu widzeniu obuocznemu. 

 

Ta nowatorska metoda, jest nowością na rynku pilskim a nasi specjaliści ciągle podnoszą swoje kwalifikacje w tej materii. Biorąc udział w szkoleniach i seminariach, organizowanych przez najbardziej renomowane uczelnie i ośrodki dydaktyczne, potwierdzają ten fakt wieloma dyplomami i wyróżnieniami.

 

Serdecznie zapraszamy.